A Pécsi Tudományegyetem beruházásának célja egy korszerű, nemzetközi színvonalú, zöld és hallgatóbarát campus megvalósítása. A PTE Modern Városok Program keretében a meglévő elméleti tömb homlokzati korszerűsítése és részleges belső átalakítása mellett a projekt kiemelt feladata, hogy a jelenlegi épülethez kapcsoltan egy 12.000 négyzetméteres új oktatási és kutatási épületszárnyat alakítson ki a szakma magasabb szintű szakmai követelményeinek figyelembevételével.
Az új épületszárnyban megépülnek az úgynevezett core facility terek, melyek az orvosi kutatások legmagasabb szintű követelményeinek felelnek meg és speciális jellemzőkkel bírnak. A molekuláris biológia labor területe izoláltan, zsilipelő beléptető rendszerrel működtetett lesz.
Az intézeti működést a földszinten és az első emeleten elhelyezett speciális oktatási terek támogatják modern felszereltségű hallgatói gyakorlatos laborokkal és egyéb oktatási terekkel (300 fős nagyelőadók, 130 fős kiselőadók, oktatási termek).
A munka során a campus belsejében lévő hatalmas központi pihenőpark átalakul és nyitottá válik. A fejlesztés rendezi a campus részben megoldatlan parkolási szükségleteit, 304 parkolóhelyet építve ki az új épülettömb alatt, illetve elkészül 160 biciklis tárolóhely is.
Tevékenység: generáltervezés
Munkatársak: Kádár Mihály, Kisgergely Csaba, Sebestyén Péter
Fotók: Hlinka Zsolt